Ostrów Tumski, Ostrów Mazowiecka

Witam,
Dziś pytanie o odmianę nazwy własnej Ostrów Tumski, miejsca we Wrocławiu, choć miejsce o takiej nazwie znajduje się chyba także w Poznaniu. Jak wygląda ta nazwa odmieniona przez przypadek miejscownik? Na Ostrowie Tumskim czy na Ostrowiu Tumskim? O Ostrowiu Tumskim czy o Ostrowie Tumskim?
Ostrów Tumski odmienia się tak jak Kraków, w miejscowniku w Ostrowie jak w Krakowie. Tak samo odmienia się Ostrów Wielkopolski, Lednicki i Lubelski. Natomiast inną odmianę ma Ostrów Mazowiecka. Więcej o tym – zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN.
Mirosław Bańko