Ostrykół

Bardzo proszę o informację o odmianie nazwy Ostrykół. Lokalni mieszkańcy mówią o Ostrym Kole, do Ostrego Kołu, ale czy nie powinno to być Ostrykole, Ostrykołu?
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Nie jedyny to przykład, gdy zwyczaj lokalny różni się od normy urzędowej. W Wykazie urzędowych nazw miejscowości w Polsce nazwa Ostrykół figuruje z dopełniaczem Ostrykołu.
Nawiasem mówiąc, Ostrykół należy do tzw. zrostów, a zrosty odmieniają się różnie, por. BiałystokBiałegostoku, ale KoziegłowyKoziegłów oraz do wyboru: WielkanocWielkanocy lub Wielkiej Nocy (ta ostatnia forma ma charakter podniosły).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski