Otruć a zatruć

W prasie przeczytałam: Ze słów Kudriawcewa wynika, że celem akcji nie było tylko otrucie Nawalnego, ale jego zamordowanie. Czy się mylę, czy też otrucie jest tożsame z zamordowaniem? Może autorom tego zdania chodziło jednak o zatrucie?

Otruć kogoś to 'pozbawić tę osobę życia za pomocą trucizny'. Narazić kogoś na działanie jakiejś substancji trującej, bez zamiaru pozbawienia go życia, to zatrucie. Dziennikarz najpewniej pomylił czasowniki.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski