Otrzymać adaptację (?)

Chciałbym zapytać o sformułowanie coś (książka, gra) dostanie/otrzyma adaptację. Krótko mówiąc, czy jest właściwe? Jeszcze kilka lat temu niemal niespotykane, obecnie w niektórych serwisach wręcz nieodzowne.
To rzeczywiście nowe połączenie rzeczownika adaptacja – czytam w internecie:
Serial otrzyma adaptację w wersji książkowej.
[Gra] otrzyma adaptację anime.
[XXX] otrzyma adaptację filmową.

Dotychczas treść tę wyrażaliśmy za pomocą sformułowań opisowych, np. Powstanie książkowa adaptacja serialu, Zostanie stworzona animowana adaptacja gry, Książka będzie adaptowana na film. Zapewne zwrot otrzymać adaptację jest bardziej funkcjonalny, ale zapewne wielu użytkownikom języka (zaliczam się do nich) trudno go zaakceptować.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski