Ozzy

Chciałam zapytać o odmianę imienia męskiego Ozzy (wokalista Black Sabath). Czy powinno się je odmieniać według deklinacji przymiotnikowej, czy też można je pozostawić nieodmienione?
Dziękuję za odpowiedź
Agnieszka Mucha
Imiona zakończone w wymowie na -y lub -i możemy bez problemu odmieniać, zwłaszcza że są imiona polskie obcego pochodzenia, które mogą służyć za wzór, np. Gerwazy, Antoni. W związku z tym odradzam nieodmienność. Pisownia form przypadków będzie w tym wypadku nieco różnić się od pisowni imion rodzimych: DB. Ozzy’ego, C. Ozzy’emu, NMs. Ozzym.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski