PDF-a czy PDF-u?

Szanowni Państwo,
należy mówić o dacie otwarcia PDF-a czy PDF-u? Skłaniałbym się ku pierwszej wersji, ale WSO każe odmieniać pokrewny JPEG jako JPEG-u, więc może przez analogię także PDF-u?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Odmiana skrótowca PDF nie jest podana w żadnej publikacji normatywnej, przeszukiwanie korpusu zaś nie daje stuprocentowej pewności co do tego, która z form jest preferowana przez uzus – co prawda PDF-u nie pojawia się ani razu, ale PDF-a raptem kilka. Należy zapewne kierować się własnym wyczuciem, a za kilka lat okaże się, która końcówka zwycięży.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski