Panie profesorze!

Dzień dobry.
Który zwrot – użyty w stosunku do mężczyzny posiadającego któryś z tych tytułów – uchodzi za bardziej zręczny i poprawny: Panie magister/doktor/profesor czy Panie magistrze/doktorze/profesorze?
Dziękuję i pozdrawiam.
Można się zwrócić do kogoś słowami: Panie doktorze albo Pani doktor, w żadnym wypadku nie Panie doktor. Forma panie doktor może być jednak użyta w odniesieniu do kobiet doktorów, np. dwie panie doktor.
Powyższa zasada obowiązuje nawet w dosyć potocznej, uczniowskiej polszczyźnie, por. „Zalewski wstał. — Słucham, panie psorze” (Tadeusz Różewicz, Opowiadania).
Mirosław Bańko, PWN