Paradygmat

Czy poprawne jest zdanie: Przy powstawaniu pracy naukowej z dziedziny stosunków międzynarodowych istotną rolę odgrywa przyjęty paradygmat teoretyczny?
Chodzi mi o wykorzystanie słowa paradygmat – czy może on być dopasowany, subiektywny, czy jest to raczej ‘przyjęty sposób widzenia rzeczywistości w danej dziedzinie, doktrynie itp.’, z którym sie nie dyskutuje?
W znaczeniu słowa paradygmat nie ma elementu dotyczącego „niedyskutowalności” z nim. Odnosi się ono do sposobu widzenia rzeczywistości, przyjętego w jakiejś dziedzinie, a to, czy można go uznać za właściwy, czy jest powszechnie obowiązujący, czy też przeciwnie – jest kwestionowany lub subiektywny, jest sprawą drugorzędną. Można zresztą uznać, że uprawianie nauki polega na ścieraniu się różnych poglądów, na nieustannym prowadzeniu dyskusji itd. – wtedy właśnie (między innymi) ustala się paradygmaty.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski