Pedagog i doradca

Dzień dobry,

czy pedagog szkolny, który pracuje jako pedagog i dodatkowo prowadzi zajęcia jako doradca zawodowy, to pedagog-doradca zawodowy, czy może pedagog doradca zawodowy (bez dywizu)?

Pozdrawiam

TT

Jeśli bycie doradcą zawodowym jest specjalnością pedagogiki (a raczej nie), to łącznik będzie niepotrzebny. Jeśli są to dwa różne zawody, wykonywane przez jedną osobę, to ich nazwy zapiszemy z łącznikiem.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski