Pięćdziesiąt trzy lata

Szanowni Państwo,
tłumacząc na polski napisy francuskiego filmu, mam wątpliwość co do zdania: Znosiłem ją przez 53 lata (czy raczej: lat?) Z 57 nie miałabym wątpliwości…

Dziękuję za szybką odpowiedź, bo mam bardzo krótki termin.

Ewa Lenkiewicz
Liczebniki dwa, trzy, cztery – zarówno występujące samodzielnie, jak i będące elementem liczebników złożonych (dwadzieścia trzy, czterdzieści cztery) – łączą się z rzeczownikiem w mianowniku. A zatem: pięćdziesiąt trzy lata.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski