Pieniążki a pieniądze

Czy użycie zbieranie pieniążków (a nie pieniędzy) jest poprawne?

Dziękuje za odpowiedź.
Polacy lubują się w zdrobnieniach (nigdy nie zapomnę, jak przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej proponował mi poliskę) do tego stopnia, że można ten zwyczaj uznać za manierę. Zdrobnienia infantylizują i nadawcę, i odbiorcę, jeśli więc zachęcamy małe dziecko do wpłaty datku, to zbieranie pieniążków może nie razić. Jeśli jednak z prośbą o wpłatę pieniążków zwracamy się do potencjalnego sponsora jakiejś imprezy, to nie zdziwmy się, jeśli spotkamy się z odmową.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski