Pierre

Witam!
Chciałbym się zapytać, czy stosowanie apostrofu w przypadku odmiany francuskiego imienia Pierre (np. Pierre'a) jest konieczne. Spotkałem się w starszej literaturze z formą Pierra zamiast Pierre'a. Czy brak apostrofu w tym wypadku należy uznać za błąd?
Pozdrawiam, A.Ch.
Ponieważ końcowe e nie jest wymawiane, apostrof jest obowiązkowy. Wyjątkiem jest forma miejscownika – Pierze.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski