Pies o imieniu Runo

Dzień dobry,
chciałbym zapytać, jak należy odmieniać imiona zwierząt, kiedy brzmią one jak rzeczowniki nieżywotne. Konkretnym przykładem nurtującym moją rodzinę jest imię naszego psa – Runo. Czy w przypadkach zależnych jego imię odmieniać się będzie jak imię „ludzkie” zakończone na -o jak Hugo, Bruno (czyli D. Runona, C. Runonowi, B. Runona, Ms. Runonie) czy jak rzeczownik pospolity runo (D. Runa, C. Runu, B. Runo, Ms. Runie), czy może będzie to jakaś kombinacja dwóch powyższych?
Imię pieska odmieniałabym tak jak imiona męskie, ale bez rozszerzenia tematu – czyli według deklinacji męskiej (co wymusza użycie końcówki -owi w celowniku), jednak bez -on- w odmianie. Rozszerzenie tematu (czyli odmianę z cząstką -on-) mają te imiona męskie, które wywodzą się z łaciny lub języka niemieckiego – w tych językach występuje element -n-. Runo nie należy do tej grupy.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski