Pisownia rady

Czy zapis Rada Żołnierska garnizonu warszawskiego jest poprawny pod względem ortograficznym?
Jeśli wyrażenie to nazywa konkretną Radę Żołnierską garnizonu warszawskiego (a tak jest chyba w istocie…), zapis obydwu członów wielką literą jest uzasadniony. W znaczeniu apelatywnym napisze się jednak rada żołnierska, np. W nowo powołanej radzie żołnierzy znalazło się kilka nowych osób.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie