Pisownia zaimka się w nazwach własnych

Szanowni Państwo,

jak należy zapisać zaimek „się” w nazwie Zakład Badań nad Procesem Uczenia się? Jest to jednostka na Wydziale Edukacyjnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Reguła ortograficzna mówi o zapisywaniu małą literą spójników i przyimków, o zaimkach nie wspomina, zatem, moim zdaniem, „się” powinno być zapisane wielką literą. Poza tym stanowi całość ze słowem „uczenia”. Jednak tak właśnie zapisywana jest oficjalnie nazwa zakładu na UAM.

Zaimek się stanowi człon rzeczownika odczasownikowego (tzw. odsłownika) uczenie się i jako taki powinien być zapisywany w nazwach własnych od wielkiej litery, por. Zakład Badań nad Procesem Uczenia Się; Pracownia Badań nad Komunikowaniem Się Medialnym.

Adam Wolański