Pisywać a pisać

Szanowna Pani/Szanowny Panie/Szanowni Państwo!

Podczas rozmowy prowadzonej za pomocą komunikatora online, zastosowałem w wypowiedzi określenie pisywać z zamierzeniem użycia go jako zamiennika słowa pisać. Czy w takiej sytuacji (konwersacji o takim charakterze – za pośrednictwem komunikatora) użycie słowa pisywać zamiast pisać jest błędem językowym? Jak się to ma rozszerzającej wykładni/interpretacji językowej?

Dziękuję z góry za odpowiedź na moje pytanie.
Użycie czasownika pisywać nie jest uzależnione od charakteru wypowiedzi, lecz od znaczenia. Pisywać to ‘pisać co jakiś czas’ – jeśli użył go Pan w takim sensie, to nie należy obawiać się o poprawność jego użycia.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski