Plan zagospodarowania przestrzennego…

Witam,
chciałabym zapytać, jak powinno się zapisywać określenie plan zagospodarowania przestrzennego województwa pomorskiego: małą czy wielką literą? Jak należy traktować tę nazwę? Czy zapisywać ją analogicznie do pisowni ustaw, odezw, deklaracji, aktów prawnych?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Sylwia
Jeśli chodzi o tytuł dokumentu, to jego pisownia powinna być analogiczna do pisowni tytułów artykułów i książek, tzn. tylko pierwszy wyraz wielką literą (zob. par. [73] w słownikach ortograficznych PWN). Można też wszystkie wyrazy zapisać małymi literami, przez co sformułowanie straci status nazwy własnej, ale nadal będzie poprawne i zrozumiałe.
Mirosław Bańko, PWN