Pod pseudonimem

Kryć się pod pseudonimem i kryć się za pseudonimem – czy oba warianty są poprawne?
W połączeniu ze słowem pseudonim użyjemy konstrukcji kryć się pod, gdyż oznacza ona ‘podawać się za kogoś innego, aby nie zostać rozpoznanym’ (Pod tym nazwiskiem kryje się znany pułkownik Lawrance – cytat z Multimedialnego słownika języka polskiego pod red. M. Bańki, PWN, Warszawa 2006).
Zwrot kryć się za łączymy z nazwami działań, uczuć itp., które są ukrytą przyczyną albo rzeczywistym celem czegoś (np. …pozorna życzliwość, za którą kryła się chęć zemsty… – cytat z Multimedialnego słownika języka polskiego pod red. M. Bańki, PWN, Warszawa 2006).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski