Podmiot zbiorowy a podmiot szeregowy

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie rodzajów podmiotu. Jaka jest różnica między podmiotem zbiorowy a szeregowym?
W gramatykach akademickich (oraz tych kierowanych do nauczycieli szkolnych) nie pojawia się termin „podmiot zbiorowy”. Istnieje jedynie podmiot szeregowy – jest to podmiot zbudowany z kilku wyrazów, które pozostają ze sobą w stosunku współrzędnym, tak jak w zdaniach: Janek, Marysia i Zosia poszli na spacer, Uczucie, jakim go darzyła, i ufność w słuszność jego działań sprawiły, że poszła za nim w świat (w których podmiotami są: Janek, Marysia, Zosia oraz uczucie, ufność). Szczególnym typem podmiotu szeregowego jest podmiot z podmiotem towarzyszącym – z taką sytuacją mamy do czynienia wówczas, gdy wyrazowi w mianowniku towarzyszy wyraz w narzędniku, np. Janek z Marysią poszli na spacer / Janek z Marysią poszedł na spacer.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski