Podobnie jak…

Szanowni Państwo, czy konstrukcję Podobnie jak… na początku zdania oddziela się przcinkiem od dalszej części zdania? Na przykład: „Podobnie jak Zosia nie lubiłem wcześnie chodzić spać”.
Z poważaniem
J.B.
Samego Podobnie jak oczywiście nie zamkniemy przecinkiem, możemy ewentualnie postawić go po frazie rzeczownikowej, np. „Podobnie jak Zosia, nie lubiłem wcześnie chodzić spać”. Przecinek taki jest fakultatywny, zob. zasada [379] WSO PWN.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski