Podunajsko

Szanowni Państwo!
Jaki jest polski odpowiednik nazwy Podunajsko (region w Słowacji, obejmujący Nizinę Naddunajską)? Może Naddunajsko (od: naddunajski – słow. podunajský)? Dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
słowacki czytelnik
Po polsku pisze się po prostu Nizina Naddunajska (wielkimi literami, zob. np. http://vratna.hej.pl/nn.htm) lub region naddunajski, obszar naddunajski itp. (małymi). W razie potrzeby dodaje się, że chodzi o obszar Słowacji, a nie innego kraju.
Nazwa Podunajsko też występuje w polskich tekstach, ale jako wyraźnie obca, zacytowana. Widać to np. w tym, jak rzadko na polskich stronach WWW trafia się w innych przypadkach niż mianownik.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski