Podwysokie Jeleniewskie

Jak odmienić nazwę miejscowości Podwysokie Jeleniewskie – Podwysokiem Jeleniewskiem (analogicznie jak Wysokie Mazowieckie) czy Jeleniewskim, jako że leży w pobliżu Jeleniewa?
Ela
Nazwę tę odmieniamy tak jak Wysokie Mazowieckie, Zakopane, Dębe, a to znaczy, że wzorcowa odmiana jest następująca: do Podwysokiego Jeleniewskiego, ku Podwysokiemu Jeleniewskiemu, za/w/o Podwysokiem Jeleniewskiem.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski