Polska Wschodnia

Witam serdecznie, w nomenklaturze unijnej funkcjonuje pojęcie Polski Wschodniej, które nieco na przekór geografii obejmuje również województwo warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie. Czy zapis z wielkiej litery jest uprawniony, skoro nie jest to nazwa geograficzna, a jedynie określenie bytu powołanego do życia przez urzędników?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź,
PSapala
Prawda, że nie jest to nazwa geograficzna, ale urzędowa, powołana do nazywania pewnej części Polski (istotnie, głównie w dokumentach unijnych). Nie zmienia to jednak faktu, że jest to nazwa własna. Proszę też zwrócić uwagę na szyk składników nazwy: przymiotnik po nazwie własnej wskazuje na nazwę indywidualną (por. np. Pomorze Zachodnie, Równina Wrocławska). Gdyby było wschodnia Polska, nie mielibyśmy oczywiście wielowyrazowej nazwy własnej i powodu do pisania wielką literą.
Wniosek: zapis taki jest uzasadniony.
Jan Grzenia