Pomadka

Czy używanie słowa pomadki w znaczeniu ‘bombonierki’ jest regionalizmem lub archaizmem? U mnie w domu pomadka to najpierw czekoladka, a dopiero potem szminka, ale koleżanka warszawianka kpi, że to nasz idiolekt.
Nie ma powodu do kpin! Pomadka to rzadsza, ale wciąż używana, nazwa cukierka z miękkiej masy mlecznej lub czekoladowej. Przy okazji – idiolekt to język osobniczy, a nie gwara.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski