Poprawność zdania

Dzień dobry, chciałbym zapytać, czy poprawne jest zdanie: Potwierdził, że prawdopodobnie jest najlepszym pisarzem świata.

Pozdrawiam
Pod względem gramatycznym zdanie to jest poprawne. Jeśli uznamy, że ktoś może potwierdzić swoje prawdopodobne pierwsze miejsce na liście najlepszych pisarzy świata, to także pod względem leksyki i semantyki zdanie nie będzie można mu nic zarzucić. Można się spierać o to, czy da się wskazać najlepszego pisarza świata, ale to nie jest już kwestia językowa.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski