Poradnia Językowa PWN

Dlaczego Poradnia Językowa PWN pisze się dużymi literami? Czy nie wystarczyłaby jedna duża litera?
Jedna, ale która? W samym skrócie (skrótowcu) PWN są trzy duże litery, a trudno byłoby z dwóch zrezygnować.
Nazwę poradni piszemy jak nazwy instytucji i jak nazwy wydawnictw periodycznych, nie jak nazwy książek. Czasem jednak piszemy dwa pierwsze człony małą literą: tak też wolno, gdy kontekst wskazuje, że chodzi o tę właśnie poradnię, a nie inną.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski