Posiadać

Słowo posiadać i ulubione w Infoliniach, biedronkach zwroty: Czy posiada pan drugie imię?, Czy posiada pan kartę biedronka itp.? W takich przypadkach posiada czy ma.
Według mnie oczywiście ma. Ale ja jestem stary ;)

Michał Włodarski
Pragnę Pana pocieszyć – ja też zaliczam się do tych, co mają, a nie tych, co wszystko posiadają. Choć niektórzy posiadają jasne włosy, małe dzieci, a nawet koty dachowce, a za to nie posiadają zmarszczek ani nałogów, to będę się upierać przy tym, że posiadać możemy rzecz dużej wartości, i to jednak nieruchomą.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski