Poszłem

Witam!
Ostatnio słyszałem że forma poszłem, jest dopuszczalna, czy od 2007 roku zmieniło się coś w tej kwestii? Ostatni post do tego słowa jest z 2007 :)
Pozdrawiam
Poszłem to klasyczny przykład błędu językowego. Z zastanawiającą regularnością wracają do naszej poradni pytania, czy forma ta jest już legalna. Niektórzy korespondencji słyszeli, jakoby Rada Języka Polskiego już dopuściła ją do publicznego użytku. Rada, owszem, czasem zaskakuje jakąś decyzją, ale żeby poszłem usankcjonowała wkrótce w języku oficjalnym, to mało prawdopodobne. W dalszej przyszłości być może poszłem doczeka się aceptacji, gdyż jest to forma regularna, pasująca do reszty paradygmatu, por. nie tylko poszła, ale też poszły (nie poszedły) i poszli. Na razie przeciwko usankcjonowaniu poszłem w języku publicznym przemawia przede wszystkim wysoce kolokwialny charakter tej formy i to, że słyszy się ją od osób o niewielkiej świadomości językowej.
Mirosław Bańko, PWN