Potencjalna możliwość

Dzień dobry!

Czy wyrażenie  potencjalna możliwość, gdzie możliwość ma znaczenie 'jednej z opcji' (np. traktował rybę jako potencjalną możliwość - obok mięsa), również należy traktować jako pleonazm?

Możliwość to coś, co może się wydarzyć; znaczenie, które Pani przywołuje, nie jest skodyfikowane w polszczyźnie (zdanie Traktował rybę jako możliwość, obok mięsa dla mnie brzmi dewiacyjnie). Dlatego potencjalna możliwość zachowuje cechy pleonazmu.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski