Prasujemy koszulę

Witam serdecznie! Chciałabym się dowiedzieć, którą formę uważają Państwo za bardziej poprawną: niewyprasowana koszula czy nieuprasowana koszula? Pytam, bo spotkałam się ze stwierdzeniem, że obydwie są niepoprawne, a właściwa brzmi nieprasowana koszula. Jaką formę powinnam przyjąć? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!
Katarzyna
Uprasować, gdy mowa o koszuli, to zwykły dokonany odpowiednik czasownika prasować. Kto prasuje koszulę, ten czyni to po to, aby ją uprasować. Czasownik wyprasować wnosi dodatkowy odcień znaczeniowy, który można by oddać słowami: 'prasując, wykonać to porządnie'. Różnica jest dość subtelna, ale jeśli się nie mylę, to można powiedzieć: „Uprasował koszulę, ale jej nie wyprasował”, podczas gdy odwrotne zdanie: „Wyprasował koszulę, ale jej nie uprasował” byłoby nielogiczne.
Nieuprasowana koszula i niewyprasowana koszula różnią się w sposób analogiczny. Czym jest nieprasowana koszula? Chyba koszulą, której nikt nawet nie próbował prasować.
Mirosław Bańko, PWN