Prezes Zarządu

Czy należy w różnych pismach urzędowych wymieniać stanowisko Prezesa Zarządu z dużej litery, czy jest to jedynie forma grzecznościowa?
Gdy nazwa ta funkcjonuje jako tytuł, jest pisana wielką literą, np. w formułach adresowych lub podpisach. Gdy funkcjonuje jako nazwa stanowiska, jest pisana małą literą, np. „Kowalski został prezesem zarządu spółki” albo „Rozmawiamy z prezesem zarządu, Janem Kowalskim”. Czasem jednak, myśląc o stanowisku, używamy wielkiej litery ze względów kurtuazyjnych.
Mirosław Bańko