Protest poparcia

Dzień dobry, czy wyrażenie protest poparcia jest poprawne? Jest ono obecne na wielu stronach np. gazet, TVP.

Protest poparcia to swoisty oksymoron – protestuje się przeciwko czemuś, a nie po to, żeby coś (lub kogoś) poprzeć. Domyślam się, że protest poparcia to 'protest przeciwko tym, którzy są przeciwni czemuś', ale jest to bardzo zawiła konstrukcja logiczna.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski