Prymas 1000-lecia czy Prymas Tysiąclecia?

Czy dopuszczalny jest zapis: Prymas 1000-lecia? Tak jest w akcie nadania imienia szkole: im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa 1000-lecia.
Forma ta jest dopuszczalna, ale jej nie polecam. Nawet w tekstach internetowych, w których staranność nie zawsze uznaje się za rzecz najważniejszą, zapisy takie stanowią tylko ok. 5 proc. w stosunku do formy Prymas Tysiąclecia. A skoro nazwa szkoły ma charakter oficjalny, powinniśmy zastosować najstaranniejszą z możliwych form.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski