Przecinek i nie tylko

Szanowni Państwo,
czy w poniższym zdaniu fragment mająca globalne aspiracje jest wtrąceniem i powinien być oddzielony od reszty zdania przecinkami?

Firma XYZ to jeden z liderów na polskim rynku wśród portali lifestylowych oraz, mająca globalne aspiracje, największa strona z przepisami kulinarnymi.

Z wyrazami szacunku

Czytelnik
Tak, przecinki (z obu stron) są tu konieczne. Nawiasem mówiąc, zdanie zawiera pewną nielogiczność (firma to strona) oraz dość niezręczną (jeśli nie: błędną) konstrukcję składniową (właśnie ze względu na pozycję określenia mająca globalne aspiracje). Czy nie chodziło o: Firma XYZ to jeden z liderów na polskim rynku wśród portali lifestylowych oraz twórca największej, mającej globalne aspiracje strony z przepisami kulinarnymi?
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski