Przecinek i orzeczenie przy imiesłowie na -ąc

Chciałabym zapytać, czy poprawne są sformułowania typu: Podstawiając liczbę do równania, otrzymuje się wynik… lub Całkując równanie, przenosi się niewiadomą na drugą stronę… itp.

Jeśli są to poprawne zdania (jeśli można łączyć takie formy imiesłowów/czasowników), to czy przecinek jest umieszczony poprawnie, czy powinno go nie być?

A może jedyne poprawne formy tych zdań to: Podstawiając liczbę do równania, otrzymujemy wynik…, Całkując równanie, przenosimy niewiadomą…?
Niezależnie od tego, w jaki sposób zostało wyrażone orzeczenie w zdaniu nadrzędnym (osobową czy nieosobową formą czasownika), jeśli w funkcji zdania podrzędnego występuje imiesłowowy równoważnik (czyli jeśli w zdaniu podrzędnym mamy formę czasownika zakończoną na -ąc lub -łszy, -wszy), to musimy oddzielić przecinkiem równoważnik od zdania nadrzędnego. A zatem przywołane zdania są poprawne.
Zdania z orzeczeniem nieosobowym przy imiesłowowym równoważniku są poprawne. Nie musimy zatem pisać: Całkując równanie, przenosimy niewiadomą… – możemy też napisać: Całkując równanie, przenosi się niewiadomą… .
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski