Przecinek przed co

Czy w zdaniu Bierz (,) co chcesz powinien być przecinek przed co?
Czy w zdaniu Gdzie kucharek sześć, tam nie ma (,) co jeść powinien być przecinek przed co?
Czy w zdaniu Masz (,) co jeść też powinien być przed co przecinek?
Jest jeszcze taki program Wiem co jem. W czołówce programu w nazwie nie ma przecinka przed co – czy jest to poprawne?

Pozdrawiam
W podanych zdaniach mamy dwa różne użycia co.
W zdaniach: Bierz (,) co chcesz i Wiem (,) co jem zaimek ten wprowadza zdania podrzędne: co chcesz, co jem, a zatem należy przed nim postawić przecinek. Tytuł programu telewizyjnego zawiera więc błąd.
W zdaniach: Gdzie kucharek sześć, tam nie ma (,) co jeść i Masz (,) co jeść (a także np. Nie mam co na siebie włożyć, Nie mam co robić) co jest zaimkiem rzeczownym (pełni funkcję podobną do funkcji rzeczownika). W takich konstrukcjach przecinka przed co nie stawiamy, a zatem poprawny zapis powyższych zdań to:
Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść
Masz co jeść.
Kieszonkowy słowniczek interpunkcyjny J. Podrackiego i A. Gałązki (PWN 2001, s. 120) tak oto ujmuje tę zasadę: „Nie stawia się przecinka przed co w konstrukcjach z dwoma czasownikami, z których jeden, występujący w bezokoliczniku, ściśle łączy się z co”.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski