Przecinek przed jak

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać o interpunkcję w zdaniu Jakim mianem należy określić osobę, która zmienia partnerów(,) jak przeciętni ludzie garderobę?. Czy w tym przypadku występuje orzeczenie domyślne i przecinek jest uzasadniony?
Teoretycznie rzecz ujmując, możliwe jest tu dostrzeżenie elipsy orzeczenia – podobnie jak w zdaniach Był wysoki jak [wysoki był] dąb, Ubranie na nim leży jak [leżałoby] na modelu, Strzeż się wojny jak [powinieneś się strzec/ strzegłbyś się] ognia, Bała się go jak [bałaby się] diabła, Znów wszystko było jak [było] kiedyś – a jednak takiej interpretacji w zasadzie się nie spotyka. Dzieje się tak dlatego, że jak wprowadzające porównanie samo w sobie pozwala zrozumieć sens wypowiedzi; nie musimy uruchamiać dodatkowych mechanizmów ułatwiających ten proces. Innymi słowy – wybieramy rozwiązanie prostsze: ponieważ uznanie obecności elipsy nie jest niezbędnym warunkiem zrozumienia sensu zdania, rezygnujemy z tego.
Sens i Pańskiego przykładu, i przykładów przytoczonych przeze mnie da się łatwo pojąć, dlatego traktujemy je jak wypowiedzenia bez domyślnego (usuniętego?) orzeczenia. Co za tym idzie – nie stawiamy przecinka przed jak, czyli piszemy: Jakim mianem należy określić osobę, która zmienia partnerów jak przeciętni ludzie garderobę?, Był wysoki jak dąb, Ubranie na nim leży jak na modelu, Strzeż się wojny jak ognia, Bała się go jak diabła, Znów wszystko było jak kiedyś. Oczywiście moglibyśmy również zbudować wypowiedzenia z dodatkowym (niedomyślnym) orzeczeniem, np. Jakim mianem należy określić osobę, która zmienia partnerów, jak przeciętni ludzie zmieniają garderobę?, Ubranie na nim leży, jak leżałoby na modelu – wówczas jednak zmieni się charakterystyka składniowa zdań i ich interpunkcja (konieczny stanie się przecinek przed jak).
Agata Hącia