Przecinek przed skąd

Dzień dobry,

chciałabym wiedzieć, czy w poniższym przykładzie należy postawić przecinek przed „skąd”:

„Niezależnie od tego(,) skąd czerpiesz inspirację…”.

Pozdrawiam

Urszula

Zaimek skąd – jeśli nie rozpoczyna pytań samoistnych ani nie pełni funkcji wykrzyknika – wprowadza różne wypowiedzenia podrzędne. Człon podrzędny oddziela się od członu nadrzędnego przecinkiem lub wydziela obustronnie przecinkami, por. np.

  • Wracaj tam, skąd przyszedłeś.
  • Niezależnie od tego, skąd czerpiesz inspirację, upewnij się, że twoje słowa odzwierciedlają twoje prawdziwe uczucia.
Adam Wolański