Przecinek wprowadzający zdanie podrzędne

Czy w prostych zdaniach typu: Aby uruchomić silnik, należy… powinniśmy postawić przecinek przed słowem należy, czy też nie?
A w zdaniach dłuższych, typu: Aby ograniczyć ryzyko dekoncentracji wypadku, należy przestrzegać poniższych wytycznych?

Z góry dziękuję za odpowiedź
W obu zdaniach postawienie przecinka jest konieczne, gdyż elementy aby uruchomić silnik, aby ograniczyć ryzyko dekoncentracji wypadku są zdaniami podrzędnymi wobec elementów należy…, należy przestrzegać poniższych wytycznych. Takie konstrukcje („zdanie nadrzędne – zdanie podrzędne”) wymagają rozdzielenia przecinkiem, niezależnie od długości zdań składowych. Zasada ta jest opisana w p. 90.A. części teoretycznej Wielkiego słownika ortograficznego PWN pod red. E. Polańskiego; https://sjp.pwn.pl/zasady/Przecinek-pomiedzy-zdaniami-podrzednymi-i-nadrzednymi-Zasady-ogolne;629772.html.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski