Przecinek zamykający zdanie podrzędne

Szanowni Państwo,

czy w następującym zdaniu przecinki poprawione są poprawnie:  Wiedziała, jak otworzyć specjalnie zabezpieczoną bramę, i sekundę później znalazła się w środku?

Drugi przecinek w tym zdaniu został zakwestionowany ze względu na to, że ponoć tylko wtrącenia należy obustronnie wydzielać przecinkami, a tu nie mamy do czynienia z wtrąceniem (bo usunięcie części zdania wydzielonej przecinkami zaburzyłoby jego sens). Według osoby kwestionującej nie ma tu także zdania podrzędnego.

Szanowny Panie,

zdanie jest poprawne pod względem interpunkcyjnym. Element: jak otworzyć specjalnie zabezpieczoną bramę jest zdaniem podrzędnym wobec zdania Wiedziała. Element: i sekundę później znalazła się w środku jest współrzędny wobec wiedziała, a nie wobec: jak otworzyć... .

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski