Przecinek zmienia sens wypowiedzi

Witam!
Zwracam się do Was z pytaniem, czy w zdaniu „Myślę, że oba teksty, pochodzące ze średniowiecza, są dość istotne dla literatury” przecinki są konieczne?
Pierwszy przecinek jest konieczny, dwa pozostałe można pominąć (oba naraz!), ale zdanie zmieni wówczas nieco swój sens. W wersji cytowanej w pytaniu zawarte jest założenie, że odbiorca wie, o których tekstach jest mowa, i informacja, iż pochodzą ze średniowiecza, nie jest mu potrzebna do ich identyfikacji. W wersji bez drugiego i trzeciego przecinka nadawca informowałby odbiorcę o dwóch tekstach średniowiecznych, być może w przeciwieństwie do innych tekstów, nieśredniowiecznych, które mogły być przedmiotem rozmowy.
Mirosław Bańko, PWN