Przecinek

Szanowni Państwo, czy w zdaniu:  W związku z tym, że klęska Niemiec była już przesądzona (,) spotkanie Stalina, Roosevelta i Churchilla miało przede wszystkim dotyczyć losów pokonanych państw Osi i przebiegu powojennych granic w Europie powinien czy nie powinien znajdować się przecinek po słowie "przesądzona"?. Dziękuję bardzo i pozdrawiam, A.B.

Przecinek tu jest niezbędny, ponieważ wydziela zdanie podrzędne: że klęska Niemiec była już przesądzona. Element: spotkanie Stalina, Roosevelta i Churchilla miało... jest kontynuacją części w związku z tym.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski