Przedziały czasowe

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie prawidłowego rozumienia przedziałów. Specyfikacja przetargowa zawiera zasady punktacji w ramach kryteriów oceny ofert. Przedziały są dwa : pierwszy do 6 godzin (czas reakcji) zaoferowanie takiego czasu powoduje przyznanie 20 pkt, drugi przedział od 6 do 12 godzin - zaoferowanie takiego czasu reakcji powoduje przyznanie 10 pkt. Oferent zaoferował czas reakcji wynoszący 6 godzin. Czy przy takim opisie kryterium "do 6 godzin" za 6 godzin otrzyma 20 czy 10 pkt.

Sformułowanie czas reakcji do 6 godzin (bez dookreślenia: włącznie) oznacza, że reakcję należy podjąć najdalej w piątej godzinie i pięćdziesiątej dziewiątej minucie od zgłoszenia. Tym samym zaoferowanie reakcji w szóstej godzinie oznacza działania w drugim przedziale czasowym (od godz. 6 minut 00 do godz. 11 minut 59), za co należy się 10 punktów.

Adam Wolański