Przekazuję z prośbą

Uprzejmie zwracam się o poradę. Który wariant zdania jest poprawny? Jeśli oba, to proszę o krótkie wyjaśnienie, dlaczego. Z góry dziękuję.

„Uprzejmie przekazuję w załączeniu interpelację posła XY z 21 listopada 2022 r. w sprawie branży piekarskiej (z prośbą) o przesłanie wkładu do odpowiedzi na wystąpienie poselskie zgodnie z właściwością”.

Zacytowane zdanie ma, jak rozumiem, wskazywać na to, że jego nadawca przekazuje odbiorcy interpelację poselską i prosi go o przesłanie informacji, które mogłyby być (będą?) zamieszczone w odpowiedzi na tę interpelację. Wobec tego w zdaniu musimy użyć wyrażenia z prośbą, gdyż w innym wypadku nie ma ono sensu.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski