Przydawka wpleciona wydzielona przecinkami

Szanowni Państwo,

proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości interpunkcyjnej. Jak należy użyć interpunkcji w sytuacji, gdy po zaimku osobowym występuje odnoszący się do niego przymiotnik, np. w zdaniu: „Nam młodym jeszcze wszystko wydaje się możliwe.”? Należy wydzielić go przecinkami, tj.: „Nam, młodym, jeszcze wszystko wydaje się możliwe.”, czy postąpić w inny sposób?

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Przydawka wpleciona między wyraz określany a dalszą część zdania stanowi człon uboczny, drugoplanowy, wyraźnie pozakonstrukcyjny. Tego rodzaju wplot przydawkowy ujmuje się z obu stron w przecinki, niezależnie od tego, czy dotyczy to przydawki przymiotnej, czy rzeczownej, por.

  • Nam, młodym, jeszcze wszystko wydaje się możliwe.
  • My, kobiety, mamy instynkt, który nas nie myli!
Adam Wolański