Przyjąć na reklamację? Nie!

Ze względu na charakter mojej pracy często spotykam się z określeniami: przyjąć na reklamację oraz przyjąć reklamację na. O ile drugie sformułowanie nie budzi żadnych wątpliwości to mam pytanie odnośnie poprawności tego pierwszego zwrotu.
Oczywiście, zwrot przyjąć (coś) na reklamację nie jest poprawny. Mówimy: przyjąć reklamację czegoś oraz przyjąć coś do reklamacji. Wydaje się, że przyjąć na reklamację jest skrótem zwrotu przyjąć na dział reklamacji – tak czy inaczej jest niepoprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski