Przyjęcie i niespodzianka?

Dzień dobry, oto pytanie:

jak zapiszemy rzeczownik przyjęcie-niespodzianka? Sama stosuję zapis bez łącznika, bo nie widzę tu równorzędności, ale może obie wersje są poprawne zależnie od interpretacji? Na co dzień spotykam się częściej z tą z łącznikiem. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Przywołane w pytaniu wyrażenie stanowi tzw. zestawienie członów nierównorzędny znaczeniowo. Drugi człon stanowi dookreślenie członu pierwszego. Mówi o formie przyjęcia, które stanowi dla kogoś niespodziankę. Tego rodzaju nierównorzędne konstrukcje zapisujemy rozdzielnie, tj. bez użycia dywizu, a więc przyjęcie niespodzianka. Por. też: artysta malarz, człowiek encyklopedia, kobieta wampir, lekarz chirurg, ludzie nietoperze, pilot oblatywacz, zamachowiec samobójca, pies przewodnik, samochód pułapka, statek cysterna, miasto ogród.

Adam Wolański