Przymiotnik od nazwy Jurata

Szanowni Państwo,
meczę się i dręczę się, ale stuprocentowej pewności nie mam. Jaki powinien być przymiotnik od nazwy Juratajuracki czy juratowy?
Obstaję za tym drugim – juratowy, analogicznie do: batutabatutowy, kantatakantatowy. (Choć już armataarmatni.) Proszę o pomoc.
Stała czytelniczka MH
Szanowna Pani,
dokument, który zawiera kodyfikację nazw miejscowych i ich przymiotników, Obwieszczenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 4 sierpnia 2015 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części, nie podaje przymiotnika od nazwy Jurata. Teoretycznie rzecz biorąc, możliwe są obie wskazane przez Panią formy – juracki i juratowy, żadna jednak (jak można sądzić na podstawie pobieżnej nawet kwerendy internetu) nie jest używana.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
    Słownik nazw miejscowości i mieszkańców PWN podaje przymiotnik juracki.

    Czytelnik