Przymiotniki i nazwy mieszkańców od Vichy i Nancy

Szanowni Państwo,
czy istnieje możliwość utworzenia przymiotników i nazw mieszkańców od francuskich nazw miast Vichy i Nancy? Jeżeli tak, to jak je zapisać?

Z wyrazami szacunku
Jane Febray
Nieodmienne nazwy własne geograficzne, a do tej grupy zaliczymy Vichy i Nancy, są niestety słabo podatne na operacje słowotwórcze. Nie wiemy bowiem, do jakiego tematu dodać przyrostki. Obie przywołane w pytaniu nazwy nie tworzą w polszczyźnie derywatów przymiotnikowych i rzeczownikowych.
Adam Wolański