Przytulić i objąć

Czy wyrazy przytulić oraz objąć można uznać za synonimy oraz wyrazy bliskoznaczne? Pozdrawiam.

Każdy z czasowników nazywa trochę inną czynność, przy czym w pewnych okolicznościach mogą to być te same czynności. Jeśli ktoś się do kogoś przytula,  obejmując go,  lub jeśli obejmuje go, przytulając, to przytulenie będzie tym samym co objęcie.

Inaczej mówiąc, systemowo (słownikowo) przytulić i objąć nie są synonimami, jednak w pewnych kontekstach mogą nimi być.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski